#громадськемісце Польща продовжила прихисток українських біженців: зміни до закону про допомогу #черкаси #cherkasy

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про допомогу громадянам України у звʼязку із повномасштабним вторгненням росії.

Про це пише “Бабель” із покликанням на повідомлення пресслужби канцелярії президента Польщі.

Згідно з документом, українські біженці зможуть легально перебувати в Польщі до 30 вересня 2025 року. Це дозволить українцям і далі отримувати доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат.

Закон привʼязує виплату допомоги на виховання дітей і “Добрий старт” (виплата в обсязі 300 злотих, яку раз на рік отримують батьки школярів, щоб підготувати дітей до нового навчального року, – ред.) до обовʼязкового шкільного навчання. Тобто виплати отримуватимуть ті, хто живе в Польщі з дитиною, яка навчається в польських закладах дошкільної освіти чи в школі.

Поправка також визначає максимальний термін, протягом якого учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови — 36 місяців. Рішення стосуватиметься учнів, які почали навчання у 2022/2023 та 2023/2024 роках.

Також з 1 липня фінансування проживання та харчування біженців з України, які перебувають в особливо складній ситуації, буде можливим лише на підставі підписаної угоди з місцевим воєводою.

Крім того, закон передбачає, що для отримання номера PESEL українець зобов’язаний предʼявити дійсний проїзний документ. А заявку на PESEL зі статусом UKR треба подавати негайно після прибуття до Польщі.

Читайте також: Сейм Польщі підтримав вступ України в НАТО.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

ДЖЕРЕЛО