#громадськемісце Поточний тиждень на Черкащині буде багатий на грозові дощі #черкаси #cherkasy

Найскладніша синоптична ситуація у середу

На поточному тижні існує дуже висока вірогідність того, що окремі райони міста Черкаси знову перетворяться на Венецію, а автомобілі – на «підводні човни». Про це попередив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

У суботу, 8 червня, місто Черкаси опинилося у безодні атмосферного «водоспаду». Зіткнення двох різних за властивостями повітряних мас спровокувало розвиток потужних купчасто-дощових хмар, які намагалися за кілька годин виконати червневу норму опадів. При такому інтенсивному дощі на заасфальтованій дорозі та тротуарах вода просто не встигала стікати та поглинатися ґрунтом.

Наразі антициклон поступається місцем потужній малорухомій улоговині із заходу, на що вказує падіння атмосферного тиску.

Тож поточний тиждень буде багатий на грозові дощі, залпові зливи, локальні шквали та град. Атмосфера буде нестійкою, вибухонебезпечною і погода може різко змінюватися.

У віторок, 11 червня, – з південними вітрами на Черкащину продовжить надходити добре розігріте повітря – це хороший фундамент для грозової активності. Температура вночі 13-18º, вдень 24-29º.

У середу, 12 червня, найскладніша синоптична ситуація. Погоду нашого регіону формуватимуть активні атмосферні фронти, які зумовлять помірні, місцяи значні дощі та грози. Температура вночі 14-19º, вдень 20-25º.

Четвер, 13 червня, запропонує тимчасове покращення погоди: місцями короткочасні дощі, грози. Температура вночі 14-19º, вдень 20-25º.

За прогнозом, 14-15 червня вітер змінить свій напрям на північні румби і до нашого регіону почне надходити більш прохолодне повітря.

Температурний фон знизиться на 2-4°: вночі 12-17º, вдень 18-23º. На фоні зростання атмосферного тиску грозова діяльність послабиться.

ДЖЕРЕЛО