#громадськемісце Депутати не підтримали петицію проти забудови Замкового узвозу #черкаси #cherkasy

Депутати Черкаської міської ради не підтримали петицію щодо припинення забудови Замкового узвозу.

Заборонити забудову на узвозі міська рада не має повноважень, лише може вимагати від забудовника дотримуватися положень містобудівних умов та обмежень, саме в питанні охорони історичних пам’яток, розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

— Наголошую, що виконавчі органи міської ради діють виключно в межах повноважень. Тобто, ні рішення департаментів, ні міської ради не можуть заборонити забудову. Наголошу також, що питання надання містобудівних умов і обмежень розглядалося в суді. Всі документи – в межах чинного законодавства, — сказав Савін.

— Ніхто, певно, в цій залі не сумнівається, що така потужна будівельна компанія як “Надія” зробила всі документи в межах законодавства. Але питання у вашій позиції: чи ви “за” забудову чи “проти”. Я закликаю всіх представників депутатських фракцій озвучити свою позицію щодо забудови Замкового узвозу, — додав депутат Сергій Шмиголь.

Депутат Василь Мойсієнко зауважив, що на місці будівництва мають бути проведені відповідні археологічні розвідки.

— Це позитивно, коли громада висловлює свою думку. Але давайте поважати право на приватну власність. На цьому місці раніше стояв приватний будинок, гараж і сарай. Забудовник має реконструювати вже наявний дім. У людей були побоювання щодо висотності будинку. Так, є спірне питання по забудові за адресою Замковий, 1. Там знайшли багато історичних пам’яток. Але давайте поважати приватну власність інших людей. На тому місці завжди була садибна забудова, зараз її упорядкують, — сказав депутат ЧМР Нарек Казарян.

Нагадаємо, що від мешканців Черкас надійшла електронна петиція щодо зупинення забудови Замкового узвозу. Її підписали 634 особи з 500 необхідних.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

ДЖЕРЕЛО